Çocuk Psikolojisi Çocuk Sağlığı

Çocuğunuza İlaç İçirmenin Yolları

Bu konuda olumlu davranın. İlaç zamanı hakkında keyifli bir şey gibi konuşun. Çocuklar negatif sesi ve beden dilini alabilir. Tıbbın stresini hafifletmeye yardımcı olacak bir yol keşfedin.

Şırınga İle İçirmek

Çocuklar acı tadıcı ilaçlar tüketmek eğilimindedir. Bunu önlemek için, bazı ebeveynler çocukları kaşık ile içmek yerine şırınga ve damlalık kullanmalısınız. Veya dilin yarısına kadar bir damlalık dinlendirip çocuğunuzun emmesini sağlayabilirsiniz.

Yararlı Yaklaşımlar

Buradaki düşünce, ilacın dilin arkasında bulunan acı tat tomurcuklarının etrafında dolambaçlı yoldan geçmesine yardımcı olmaktır.

Kaşık Şekeri Yaklaşımı

İlacı, acıyı maskelemek için tatlı tadım yapan bir yiyecek veya içecekle birleştiren bu zamana dayalı taktik zamanın çoğunda işe yarıyor. Ve bazı pediatristlere göre en etkili kamuflaj kiraz aromalı şurup veya beyaz üzüm suyu olmakla birlikte, ebeveynler genellikle elma suyu veya aromalı yoğurt gibi veriyorlar

Makyaj Yaklaşımı

Çocuklar, neye benzediğine göre ilaç hakkında kararlar verir.

Ağızdan Koruma Yaklaşımı

Ateşli çocuğunuz yuttuğu her şeyi atarsa ​​ya da ilaç almayı reddederse, ilacın fitil formunda olup olmadığını öğrenin. Dozu, bir çocuğun ağırlığına dayalıdır, ancak daima önce çocuk doktoru ile görüşün.

Etiket Yaklaşımı

Çocuğunuz bir Lion King hayranı mı? Bazı Simba çıkartmaları alın, bir kağıt parçası üzerine bir orman sahnesi çizin ve bir dozu yuttuğunda bir etiket çıkarmasına izin verin. Çocuk doktorunuz katılıyorsa daha da etkilidir. Çocuğunuz tüm ilaçlarını bitirdikten sonra tamamladığı sanat eserini, başarısının gurur kanıtı olarak doktora takip ziyaretinde getirebilir.

Ebeveyn olarak göreviniz, çocuğunuzun sürücü koltuğunda olduğu yanılsamasını yaratmaktır. Bir çocuk doktoru, yürümeye başlayan çocuk ikizlerinin ilacını oyuncak çay bardağına koyarak kendi başlarına almalarını sağlar.

Dene-Tekrar Dene Yaklaşımı

Bir kriz durumunda, doktorunuzu veya eczacınıza arayınız ve başka bir ilaç türünü kullanıp değiştirmeyeceğinizi sorun. Örneğin, farklı bir şirket tarafından yapılan daha iyi tadım yapan

Yorum Yap