Çocuklar İçin Alışveriş

Doğum Çantası Nasıl Hazırlanmalı?

Yeni bir heyecanla birlikte, kabarık gibi görünen doğum çantası listesi aslında pekte göz korkutucu değildir. Bilinçli ve düzenli alışverişin ardından hem harcamalarımıza dikkat edip hem de gereksiz harcamalarımıza meyil vermemeliyiz. Her şeyin kusursuz ve ürünün kalitesine özen göstermemiz gerekmektedir. Alışveriş yapmadan ilk önce yeni doğan bebeğin ihtiyaç listesini çıkarmamız gerekiyor. Yeni doğacak bebek için ihtiyaç listesini şu şekilde düzenlenebiliriz. İlk önce yeni doğan bebek için hastane çantası gerekmektedir.

Doğum Çantasına Neler Konur?

Hastane çantasının içine yerleştireceğimiz ihtiyaçlar, yeni doğan bebek bezi, alkolsüz ıslak mendili, 1-2 adet kıyafet, 1-2 adet iç zıbın, 1-2 adet salya bezi, biberon ve emzik, eve dönüş için boyundan asmalı uzun ve içi minderli ana kucağı yeterlidir.

Yeni Doğacak Bebek İçin Genel İhtiyaçlar Nelerdir?

  • Yeni doğan bebek için genel ihtiyaçlar seçerken bebeğin rahatlığını göz önüne alarak 5-10 adet badi mevsimine uygun, gece rahat uyuyabilmesi için 5-10 adet pijama takımı, mevsimine göre kadife olanları da tercih edilebilir.
  • 5-10 adet uyku tulumu, yüzlerini çizmemesi için 4 çift eldiven, 5-6 çift çorap 5-10 adet salya bezi, mevsimine göre yelek, hırka, omuzdan düğmeli süveter ve patik,
  • Emzirme yastığı, ateşlenme daha sık görülen ve kontrol altına alabilmemiz için ateş ölçer,
  • Biberon ve emzik,
  • Pişik kremi, banyo küveti, banyo havlusu, bebek şampuanı ve losyonu, kulak temizleme çubuğu,
  • İlk aylarda tırnak kesmek zor olduğu için tırnak törpüsü, tırnak makası,
  • Alt değiştirme bezi size yardımcı olabilir.

Büyük eşya olarak yeni doğan bebek ihtiyaçları, odanın yapısına uygun bebek beşiği, bebek pikesi uyku seti, bebek yatağı, yastığı, çarşaf ve nevresim takımı, mevsimine göre battaniye, ana kucağı, sakıncalı beşik, arabanız varsa araba koltuğu, puset, ilk 1 aydan sonra kanguru, oda içi gece lambası bu listeye göre kendiniz harici ihtiyaçları ekleyebilirsiniz.

Bu içerik sizin için faydalı mıydı?
İçerik kalitemizi geliştirebilmek ve size daha faydalı olabilmek için geri bildirimlerinize ihtiyaç duyuyoruz.
Evet0
Hayır0
Bu içerik: 1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( 4 Oy almış, Ortalama puan: 5,00 üzerinden 5)
Loading...

1 Yorum

Yorum Yap