Gebelik Dönemleri

Hamileler Epilasyon Yaptırabilir Mi?

hamile-epilasyon

Hamile olan kadınların, hamilelik hormonları sebebiyle tüylenmeleri artar. Bu tüyler doğum sonrası gidiyor olsa da bu durum kadınların pek hoşuna gitmiyor. Yine de tüylerin giderilmesi için yapılan lazer epilasyon tedavisini ertelemek ve bu tüylerin kendiliğinden gitmesini beklemek biraz daha iyi gözüküyor. Fakat uzmanlara göre sakıncalı bir kısmı bulunmuyor. Hamilelik ve lazer epilasyon

Lazer epilasyon tedavisi ışık enerjisiyle kullanılıyor. Fakat bu ışık enerjisi X-ışınlarından yani röntgen çekiminde kullanılan ışık enerjisinden çok daha farklı bir ışık enerjisi olduğu için dokularınıza ulaşması mümkün olmuyor. Lazer epilasyon tedavisinde kullanılan ışınlar sadece yapılan bölgeyi etkiliyor derinlere ulaşamıyor. Bebeğe ulaşması mümkün olmayacağı için zararlı olmadığı biliniyor.

Fakat yine de yapılması üreticiler tarafından tavsiye edilmeyen bir uygulama. Bunun yanında bazı lazer epilasyonlar radyo dalgalarıyla çalışıyor bu sistemle çalışanlarda da X ışınına göre çok daha düşük frekansı kullandıkları için iyonize etme özelliği bulunmuyor. Bu nedenle bunlarında zararı olmadığı biliniyor.

Diğer bir yöntem elektroliz

Epilasyon için başka bir yöntem de elektroliz yöntemi. Burada yapılan uygulama cilde küçük bir iğne yerleştiriliyor. Bu yerleştirilen ince iğne ile vücuda elektrik akımı veriliyor ve kıl kökleri tahrip ediliyor. Elektroliz çok uzun zamandır kullanılan bir yöntem ve elektrolizin de bebekler için bir zararı olmadığı biliniyor. Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Bu nokta son dönemlere girildiğinde meme çevresine uygulanması tavsiye edilmiyor. Çocuğunuzu emzirmek istiyorsanız bunu yapmamanız gerekiyor. Yine son 3 aylık kısımda elektroliz yapılması cildin bu dönemde hassaslaşmasından dolayı tavsiye edilmiyor ve yapılmaması gerekiyor.

Yorum Yap