Çocuk Eğitimi Çocuklar İçin Alışveriş

Okul Alışverişi Nasıl Yapılmalı

okul alisverisi nasil yapilir

Ebeveynler için okulların açılmasıyla harcamaların artması eşdeğerdir. Aynı zamanda çocukların büyümesi okul giderlerinin artmasıyla doğru orantılıdır. Öncelikle öğretmenlerin verdiği liste temin edilmelidir. Liste verilmemişse genel ihtiyaçlar alınmalıdır. Defterler sona bırakılmalıdır. Çünkü her öğretmen kendi dersi için değişik özellikte defter istemektedir. Telli defterlerin kullanımı kolay olduğundan telli defterler alınmalıdır. Renkli kalemler tercih edilmelidir. Renkli kalemler çocukların şevkle ders çalışmasını sağlar. Kurşun kalem olarak uçlu kalemler tercih edilmelidir.

 

Kalemlerin uçları aynı boyda olacağından yazılar daha okunaklı olur ve kalemlerin uçlarını açacakla açarak zaman kaybetmemiş olacaklardır. Silgi ise yumuşak ve iz bırakmayan türden olmalıdır. Kalem kutusu seçimi ise tüm bu malzemelerin sığabileceği derecede büyüklükte ve çantada çok yer kaplamayacak kadar küçüklükte olmalıdır. Temel ihtiyaçların yanı sıra not defteri, yapıştırıcı, kuru ve ıslak mendil, para çantası alınmalıdır. Suluboyalar homojen görünüşte olmalıdır.

 

Okul formaları alınırken dikkat edilmesi gereken özellikler vardır. Öncelikle kumaş kalitesi çok önemlidir. Pamuklu ve yünlü kumaşlar tercih edilmelidir. Çünkü bunun haricindeki kumaşlar vücut ısısını ayarlayamadığı için hastalığa davetiye çıkarmaktadır. Kıyafetler TSE standartlarına uygun olmalıdır. Çantalar seçilirken ağır olmamasına özen gösterilmelidir. Ağır çantalar çocuklarda omurga sorunlarını ortaya çıkarır, sırt ve bel ağrılarına yol açar. Okul çantasının bel kemeri ve iki omuz askısı olmalıdır. Çantanın sırt kısmı ve askısının yumuşak desteği olmalıdır. Uzun süreli kullanımlar için tekerlekli çantalar tercih edilmelidir. Çocuğun gelişimi için yumuşak, rahat ve esnek ayakkabılar alınmalıdır. Ayağı soğuktan koruyacak ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayakkabının ön kısmı geniş ve yuvarlak olmalıdır. Deri ve kanvas malzemeli ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayakkabı kesinlikle çocuğun ayağına uygun olmalıdır. Topuk ve başparmağı kısmında bir parmak boşluk bırakılmalıdır.

 

Yorum Yap